Co to jest drukarka podłogowa 3D i jak to działa?

Maszyna do malowania podłóg 3D drukuje na płytkach w naszym biurze

Plik Robot do malowania podłóg 3D to drukarka atramentowa, która może drukować bezpośrednio na podłodze. Jest dostarczany przez 5 rodzajów atramentów utwardzanych promieniami UV: cyjan, magenta yellow, black and white jako kolor bazowy, a następnie rozpylany atrament zmieszany bezpośrednio na powierzchnię podłogi za pomocą głowicy drukującej.

Drukarka atramentowa przyjmuje technologię druku UV, która teoretycznie może drukować bezpośrednio na wielu materiałach, takich jak podłoga drewniana, podłoga z płytek, podłoga epoksydowa, powierzchnia z cegły, podłoga cementowa, podłoga wapienna itp.

Jaka jest różnica między drukarką podłogową 3D a drukarką płaską?

Drukarki podłogowe 3D wykorzystują tę samą technologię druku atramentowego UV, co płaskie drukarki atramentowe i mogą drukować na wielu materiałach.

Materiał wydrukowany na płaskiej drukarce atramentowej musi zostać zmontowany na miejscu dostawy, podczas gdy drukarka podłogowa może bezpośrednio drukować materiał na miejscu.

W przypadku materiałów, których nie można przenieść, drukarki podłogowe mają zalety. Takich jak miejsca parkingowe dla samochodów epoksydowych, betonowe chodniki na ulicy i tak dalej.

Czy obraz wydrukowany przez drukarkę podłogową jest łatwy do usunięcia?

Obraz drukowany na podłodze musi być odporny na ścieranie. Ponieważ ludzie będą chodzić po obrazie, koła również będą naciskać na obraz.

Ponadto, jeśli obraz jest drukowany na zewnątrz, musi wytrzymać testy warunków atmosferycznych, takie jak deszcz i napromieniowanie promieniami UV. Dlatego musimy wstępnie przetworzyć i poddać obróbce końcowej materiał.

W procesie obróbki wstępnej użyjemy farby powłokowej, aby zwiększyć przyczepność farby. W procesie post-processingu użyjemy jasnej farby, aby zwiększyć jasność obrazu i poprawić odporność obrazu na zużycie, a także możemy odizolować deszcz na zewnątrz.

Jak długo obraz może pozostać bez blaknięcia?

Atrament UV można przechowywać w pomieszczeniach przez 8 lat bez blaknięcia. Jednak światło UV skraca czas połysku tuszu na zewnątrz. Zwykle po dwóch latach obraz zaczyna stopniowo blaknąć.

Jak działa naziemna drukarka 3D?

Krótki opis metody pracy drukarki naziemnej jest następujący: Profesjonalne oprogramowanie RIP konwertuje zaimportowane obrazy na kod maszynowy, dysza drukarki wyrzuca atramenty CMYKW5, a różne atramenty są mieszane na każdej kropce, aby uzyskać kolor wymagany przez obraz, oraz Następnie lampa UV utwardzi ją.

Pod względem konstrukcyjnym drukarka gruntowa jest konstrukcją na kołach z nieograniczonymi możliwościami rozbudowy w kierunku pionowym. W kierunku poziomym jednorazowo można drukować tylko o stałej szerokości. Jeśli chcesz zwiększyć szerokość, musisz przedłużyć poziomą prowadnicę. Lub użyj funkcji łączenia, aby rozszerzyć format poziomy.

Dysza drukarki jest wyposażona w 2 czujniki, które mogą automatycznie wykrywać odległość między dyszą a ziemią, dzięki czemu dysza może utrzymać najlepszą odległość drukowania od podłoża, a także może zapobiegać uderzaniu dyszy o ziemię z powodu nierówności ziemia.

Długość szyny prowadzącej wynosi 2,7 metra, a szerokość do zadruku 2,3 metra. Aby ułatwić transport szyny prowadzącej, podzieliliśmy ją na dwie sekcje odpowiednio 1,4 metra i 1,3 metra. Możemy również dostarczyć 1-metrowy przedłużacz, aby uzyskać szerokość druku 3,3 metra.

Korzystamy z oprogramowania FlexiPrint RIP firmy SAi, które może przywrócić szczegóły obrazu, czyniąc wydrukowany obraz bardziej profesjonalnym i wyraźnym. I obsługuje 11 języków.

W przypadku zainteresowania drukarkami naziemnymi prosimy o kontakt.


    Please prove you are human by selecting the flag.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *